Skip to main content

Eski Sevgiliye Mektup Yazmak

Eski Sevgiliye Mektup Yazmak

1. Amacınızı açıklayın

Eğer eski sevgilinize yazmak istiyorsanız her şeyden önce bunu neden yapmak istediğinizden bahsetmelisiniz. İnsanlar – özellikle de kadınlar – eski sevgililerine eteklerindeki taşları dökmek amacıyla hiç göndermeyecekleri mektuplar yazarlar. Eğer sizin de niyetiniz bu ise yapmanız gereken şey basittir, sadece oturup yazar ve asla göndermezsiniz. Ancak eğer onunla yeniden birlikte olmak/özür dilemek/tekrar iletişime geçmek vb amaçlar ile eski sevgilinize yazmak istiyorsanız her şeyden açıkça bahsetmelisiniz. Mektubunuzun hemen başında, ona hitap ettikten sonra amacınızı belli edin. Örneğin;

Platonik – > Son zamanlarda seni düşünüyorum ve nasıl olduğunu merak ediyorum

Romantik – > Birlikte geçirdiğimiz güzel zamanları özlüyorum ve yeniden birlikte zaman geçirebileceğimizi umuyorum.

2. Olumlu şeylerin üzerinde durun

Sonradan yakmak üzere bir mektup yazıyor bile olsanız DAİMA hayatınızdaki olumlu şeylerden dem vurun. Bunun birçok faydası vardır. Öncelikle özgüveninizi artar ve eski sevgilinizi son görüşünüzden beri hayatınızdaki olumlu değişiklikleri değerlendirmenizi sağlar. Ayrıca eğer mektubu göndermek istiyorsanız hayatınızdaki olumlu şeylerden bahsetmek o olmadan da bağımsız, güçlü ve başarılı olduğunuzu ona göstermenizi sağlar. Dahası şartlar ne olursa olsun olumlu bir tutum herkese daha çekici gelir. Ne yazarsanız yazın asla ama asla eski sevgilinize çaresizce yalvaran cümleler kurmayın ve her şeyden şikâyet etmeyin. Tabii eski sevgilinizden sonra hala kendinize gelememiş ve hayatınızda olumlu değişiklikler yapmamış olabilirsiniz, bu durumda hemen paniklemeyin. Sizin için önemli olan olayları, hobileri, ya da hayatınızdaki dönüm noktalarını düşünün ve eğer ufak da olsa bir şey bulursanız mektubunuzda bunlardan bahsedin. Böylelikle sadece başarılı bir portre çizmiş olmayacak aynı zamanda yeniden bir araya gelip konuşmak için de bir kapı açmış olacaksınız.

3. Acizlik göstermeyin

Eğer eski sevgiliniz ile ayrılığınız sonra yaptığınız hatalar sebebiyle affedilmek istiyorsanız ve mektubu yazma amacınız buysa yerlere kapanıp af dilemeniz gerekmez. Elbette eski sevgiliniz yaptığınız hatalardan üzüntü duyduğunuzu ve hatalarınızın sorumluluğunu aldığınızı duymaktan memnun olacaktır ama bu her zaman gerekli değildir. Fakat eğer amacınız bu zararsız iletişimi başka boyutlara taşımak hatta yeniden bir araya gelmek için adım atmak ise sadece bunları söylemek yeterli olmayacaktır. İlişkinizde sizin hatalı olduğunuz şeyler neydi? Aldatmak gibi çok büyük ve affedilmesi zor bir hatanız var mıydı? Eğer öyleyse hatalarınızdan bahsetmeli ve her biri için ayrıca özür dilemelisiniz, elbette kendinizi, gururunuzu yerlere sermeden. Sadece hatalarınızı kabul edin ve geçin.

 

4. Kapıyı açık bırakın

Olumlu ve iyi yazılmış bir mektup harikadır. Ancak affedilmekten başka beklentiler içindeyseniz –örneğin sizi aramasını istiyorsanız- iletişimi devam ettirmesi için eski sevgilinize bir sebep vermelisiniz. Peki bunu doğal bir şekilde nasıl başaracaksınız? Sorular sorun! Eski sevgilinizi en son gördüğünüzü zamanı hatırlayın ve bu zamandan sonra ne olmuş olacağı ile alakalı sorular hazırlayın. Ailesi, arkadaşları hatta belki de evcil hayvanı hakkında sorular sorabilirsiniz. Böylelikle sadece iletişimin devamını sağlamış olmaz aynı zamanda onu umursadığınızı da göstermiş olursunuz. Eğer eski sevgilinizden mektup dışında yanıt almak istiyorsanız silmiş olma ihtimaline karşı telefon numaranızı da yazmayı unutmayın.

5. Kısa ve sevimli bir mektup yazın

Artık eski sevgilinize kendiniz hakkındaki son gelişmelerden bahsettiniz. Hayatınızda neler olduğunu yazdınız, geçmiş hatalarınızdan dolayı özür dilediniz ve eski sevgilinize sizi araması için sebep verdiniz. Şimdi onu ne kadar özlediğinize ve hatıralarınıza dair detaylı bir monologa girmeden önce…DURUN! Eski sevgilinizden bir cevap almak yeterince heyecan vericidir zaten ve eğer sizinle yeniden bir araya gelmek konusunda o da istekliyse muhakkak cevap verecektir. Onun size cevap vermesini sağlamak için aşırı özenli bir üslup ya da gururunuzu ayaklar altına alacağınız bir yalvarmaya ihtiyacınız yoktur. Mektubunuzu yazın, altına adınızı ekleyin “sevgiler” vb bir ifadeyle de bitirin. Yazdıklarınızı mutlaka gözden geçirin ve gönderin.

Eski sevgilinizi geri almak istiyorsanız elbette ki bir mektuptan fazlasına ihtiyacınız var. Başka neler yapabileceğinizi öğrenmek, denenmiş stratejiler ve başarı öyküleri için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir