Skip to main content

Erkek Arkadaşınıza Asla Söylememeniz Gereken Şeyler

Erkek Arkadaşınıza Asla Söylememeniz Gereken Şeyler

Kelimeler gerçekten de hayatınızda önemli değişikliklere neden olabilir bu ilişkinizin gidişatı için de geçerlidir. Erkek arkadaşınıza asla ama asla söylememeniz gereken şeyler vardır. Eğer ilişkinizin devamını istiyorsanız bu cümleleri kenara yazın ve asla erkek arkadaşınıza söylemeyin.

“Eski sevgilim de böyle yapmıştı”. Bunun bir övgü ya da yergi olması önemli değil. Şimdiki erkek arkadaşınızı eskisiyle kıyaslamak hiç akıl karı bir davranış değildir. Böyle söylediğinizde erkek arkadaşınız kendisini sürekli eski sevgiliniz ile kıyasladığınızı düşünebilir hatta ona eski erkek arkadaşınızı geri istediğinizi düşündürtmek konusunda da son derece başarılı olabilirsiniz.

 “Aaa sana Aysel’in en büyük sırrını anlatmış mıydım?” Erkekler en yakın arkadaşınızın sırlarını bilmekten hoşlanmazlar. Bir de bu arkadaşınız erkek arkadaşınızın en yakın arkadaşıyla birlikteyse özellikle hiçbir şey bilmek istemezler. O sır neyse kendinize saklayın, özellikle de çok kişisel bir şeyse. Bu arada erkekler sır saklama konusunda çok kötüdür.

“Evlendiğimizde…” Siz erkek arkadaşınızla evlenip pembe panjurlu evinizde mutlu mesut yaşamayı hayal ediyor olabilirsiniz ama bu onun da aynı hayalleri kurduğu anlamına gelmiyor. Böyle cümleler kurmaya başlamadan önce onun da sizinle aynı hayalleri kurduğuna emin olun yoksa onu korkutup kaçırırsınız.

“Sence şu karşıdaki kadın güzel mi?” Bütün ışıkların bir anda üzerinize çevrildiğini hayal edin. Bu sorunuza yanıt vermekten kaçamayacak ve büyük bir ihtimalle onu bu duruma soktuğunuz için hayal kırıklığına uğrayacaktır. Hayır derse ve bahsettiğiniz kadın gerçekten de çok güzelse yalan söylediğini anlayacak ve sebebini merak edeceksiniz. Evet derse de bu sefer o kadını sizden daha çekici bulup bulmadığını düşünmeye başlayacaksınız. Ona böyle bir soru sormayın.

“Hayır, hayır sorun yok, gayet iyiyim.” Herhangi bir sebepten hayal kırıklığına uğradığınız bariz belliyken neden böyle bir şey söyleyesiniz ki? Üzgün olduğunuzu görebiliyor ve açıkçası bunu saklamak için zaten pek de çaba harcamıyorsunuz. Böyle pasif-agresif bir tavır yüzünden saçını başını yolabilecek kadar sinirlenebilir – dua edin de sizinkini yolmasın. Bir şeye kırılmışken kırılmamış gibi davranmaya çalışmanın hiç kimseye faydası yoktur. Kırılmış olduğunuzu reddetmeye devam ederseniz bu sefer daha da kötü bir şeye yol açıp dikkat çekmeye çalıştığınız izlenimi verirsiniz. Ve bunu sıklıkla yaparsanız bir gün erkek arkadaşınızın bu durumdan yorulması çok doğaldır.

“Ne düşünüyorsun?” Bu kızların erkek arkadaşlarına sordukları sorular arasında belki de en çok nefret edilenidir. Erkeklerin düşünce biçimleri pek de karmaşık sayılmaz. Televizyonun karşısında sessizce oturuyorlar ya da camdan dışarı bakıyorlarsa ilişkiniz hakkında çok önemli şeyler düşünüyor olmak zorunda değiller.  O yüzden erkek arkadaşınıza sürekli ne düşündüğünü sormayın.

Elbette erkek arkadaşınıza söylememeniz gereken bir çok başka şey de vardır ama bu saydıklarım listenin en başındaki şeylerdir. Eğer erkek arkadaşınızı hayatınızda kalmasını istiyorsanız gelecek sefer ağzınızı açıp ona bir şey söylemeden ya da sormadan önce bir kez daha düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir