Skip to main content

Aşk Acısı Nasıl Diner?

Konumuz Eski Sevgilinizi Geri Kazanmak ve hep ne diyoruz? Eski sevgilinizi geri kazanmak için öncelikle sakin olmalı ve içinde bulunduğunuz panik halinden çıkmalısınız. Tabii söylemesi kolay, başarabilmesi ise çok zordur. O halde biraz bu halden nasıl kurtulabileceğiniz üzerine yoğunlaşalım.

1. Öncelikle şunu aklınızdan çıkartmayın : Gerçekten isterseniz eski sevgiliniz ile yeniden birlikte olabilirsiniz, durumunuz ne kadar umutsuz gözükürse gözüksün. Belki bu akşam ya da yarın değil, ama onu geri alacaksınız. O yüzden rahatlayın, korkmayın!

2. Eski sevgilinizin başka biriyle olup olmadığını merak etmeyin : Çünkü öyle olsa bile bu uzun sürmeyecektir. Ciddi ilişkilerden sonra yaşanan ilişkiler nadiren uzun soluklu olur. Başka biriyle olması sizin avantajınıza bile olabilir, henüz sizi unutamadan başka biriyle ne yaşarsa yaşasın her şey ona sizi hatırlatacaktır. Rahat olun, uzun süremeyecek!

3. Siz onu aramayı bıraktığınız anda sizi düşünmeye başlayacak : Muhtemelen ayrıldıktan hemen sonra onu aradınız, yeniden bir araya gelmek için onu ikna etmeye çalıştınız vs. Birdenbire bu davranışınızdan vazgeçmeniz onu kaygılandıracaktır. Ya siz başka birini bulduysanız? Eyvah, siz hep oradaydınız, ya artık ona aşık değilseniz? Ne yapıyorsunuz, neden bıraktınız?

4. Acıklı aşk şarkıları dinlemeyin : Eğer müzik dinlemek isterseniz yabancı dilde, tempolu, size pek de bir şey ifade etmeyen şarkılar dinleyin. Kendinizi boşu boşuna melankoliye sokmayın.

5. Kendinizi eve hapsetmeyin : Evet aklınız sürekli ondayken hiçbir şey yapasınız yok. Ama zorla da olsa dışarı çıkın. İmkanınız varsa başka bir şehre gidip bir iki gün ortamınızdan uzaklaşın

6. Duygusal filmler izlemeyin : Komedi izleyin, aksiyon izleyin, kafanızı boşaltın. Romantik komedilerden uzak durun

7. Arkadaşlarınızı bunaltmayın : Siz arkadaşlarınıza anlattıkça bu acıdan kurtulmayacaksınız, yalnızca onları bunaltacaksınız. Üstelik de konuştukta aklınız başka bir şeye çalışmayacak. O yüzden arkadaşlarınız ile eski sevgiliniz, ilişkiniz ya da ne kadar acı çektiğinizi konuşmak yerine dedikodu yapın.

8. Zorla da olsa gülümseyin : Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, ruh halinizi dışardan değiştirebilirsiniz. Çok acı çektiğiniz bir anda bile zoraki olarak gülümserseniz bir süre sonra daha iyi hissedeceksiniz. Deneyin, tebessüm edin ve bir süre buna devam edin.

9. Sağlık sorunları olan insanları ziyaret edin : Tuhaf mı geldi? Eğer çektiğiniz acı yüzünden öleceğinizi düşünüyorsanız gerçekten ölümle boğuşan insanları ziyaret edip onlara moral vermeye ne dersiniz? Onlara biraz moral verebilirseniz size çok iyi gelecek

10. Spor yapın : Spor ile endorfin salgılarsınız, ayrıca da forma girersiniz. Ötesi var mı?

Haydi, evden çıkın ve kendinizi mutlu edin! 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir