Skip to main content

Sevgilinizden Ayrıldıktan Sonra YAPMANIZ Gereken 10 Şey

Bu zamana kadar hep neler yapmamanız gerektiği üzerine yoğunlaştık. Gerçi şu anda canınız o kadar acıyor ki içinizden ağlamak ya da yalvarmaktan başka hiçbir şey yapmak gelmiyor, biliyorum. Ama şunu idrak edebilirseniz belki kendinizde bir şeyler yapmak için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi ve motivasyonu bulabilirsiniz;

EĞER DEPRESYON HIRKANIZI ÇIKARTIP BİR ŞEYLER YAPMAYA BAŞLAMAZ İSENİZ ESKİ SEVGİLİNİZİ GERİ KAZANAMAZSINIZ. 

Umarım yeterince dikkat çekici yazabilmişimdir. Gerçekten de bir yerlerden kendinizi zorla da olsa mutlu etmeye başlamaz ve depresif ruh halinizi sürdürmeye devam ederseniz eski sevgilinizin sizinle yeniden ne işi olabilir ki?

O yüzden ayrıldıktan hemen sonra yapmanız gerekenleri sıralayalım;

1. Kendinize eğer gerçekten isterseniz eski sevgilinizi geri alabileceğinizi sürekli telkin edin, bu şekilde acınız biraz olsun hafifleyecektir.

2. Dış görünüşünüzde değişiklik yapın. Yepyeni bir saç rengi ya da saç kesimi, erkekler için varsa sakalların kesilmesi ya da yakışan bir sakal bırakmak gibi.

3. Maddi durumunuz elverdiğince kendinizi şımartın. Güzellik merkezinden alacağınız paket bakım ya da uzun zamandır almak istediğiniz teknolojik bir oyuncağı alabilirsiniz.

Meditasyon

4. Kendinizi keşfedin. Yoga, meditasyon, hipnoz gibi alternatif yöntemler ile kendinizi daha iyi tanıyın.

5. Mümkünse şehir dışına çıkın. Çalışıyorsanız kısa bir haftasonu kaçamağı ya da eğer imkanınız varsa tatil gibi. Hiç yapamazsanız başka bir semtte oturan bir akraba ya da arkadaşınızı ziyaret edin. Tebdil-i mekanda ferahlık vardır derler, değil mi?

7. İşinize/derslerinize konsantre olun. Eğer her ikisi de yoksa bu durumda kendinize bir hobi edinin.6. Mp3 çalarınızdan romantik şarkıları silin

8. Sokağa çıkın ve muhtaç insanlara ve hayvanlara yardım edin. Bir işe yaramak size kendinizi iyi hissettirecektir.

9. Eski sevgilinizin size beğenmediği/sevmediği/şikayet ettiği/eksikliğini hissettiği şeyleri bir yere yazın. İçlerinden değiştirebileceklerinizi ve değiştirdiğinizde daha iyi olacakları seçin ve üzerinde çalışmaya başlayın.

10. Hareket edin. Yerinizde oturarak kilo almak, hantallaşmak ve bir gün eski sevgiliniz sizi aradığında karşısına öyle çıkmak mı istiyorsunuz yoksa???

Ne olursa olsun, bilmeniz gereken şu, eski sevgiliniz için YENİDEN cazip hale gelmezseniz onu geri kazanamazsınız.

Daha fazla tavsiye için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir