Skip to main content

Kaçan Balık Büyük Olur, Kaçamayan Izgara!

Bu söz bir arkadaşıma ait. Esprili ve basit bir söz gibi dursa da, aslında gerçeğin ta kendisini çok güzel özetleyen bir tespit olduğundan bugün size neden eski sevgilinizin elinin altında olmanın çok sakıncalı olduğundan bahsetmek istiyorum.

Hepimizin bildiği bir gerçek vardır; insanlar sahip olamadıkları şeyleri arzularlar. Bu gerçek romantik ilişkilerimiz için de geçerlidir. Eski sevgiliniz, hatta sevgiliniz sizi elinin altında görmeye başladığında bir süre sonra çekiciliğinizi yitirirsiniz. Bunun için onu suçlamayın, bu insanoğlunun doğasında vardır. Kendinizi düşünün, geçmişte yaşadığınız ilişkileri hatırlayın, ya da size delicesine aşık okul arkadaşınızı. Siz ne zaman isterseniz yanınızda olan, hiçbir mücadele vermeden her istediğinizi yaptırabildiğiniz, siz ona nasıl davranırsanız davranın size karşı hep anlayışlı, onu kırsanız bile bir bakışınızla istediğinizi verecek olan kişileri hatırlayın. Siz onları çekici buluyor muydunuz? Tabii ki hayır!

Eski sevgiliniz de işte aynen bu şekilde, ne zaman canı istese ya da ihtiyaç duysa koşa koşa ona gideceğinizi bilirse sizi terk edip yeniden yanına çağırmayı alışkanlık edinecektir. Daha da kötüsü, sizi hep stepne olarak kenarda tutacaktır, taa ki onun için yeni bir heyecan kaynağı ortaya çıkana kadar. Ne ayrıldıktan sonra ne de beraberken birinci önceliğinizin o ve onunla birlikte olmak olduğunu hissettirmemelisiniz. Sizi terk edip giden eski sevgiliniz arasa bile hemen yanına koşmamalısınız. Sizin için mücadele etmezse, emek sarf etmeden kazanılan her şey gibi değerinizi yitirmeye mahkumsunuz. Acı evet, ama hayatın gerçeği bu.

İşte bu sebepten, eski sevgilinize sürekli elinin altında olduğunuzu düşündürüp onu rahat ettirmeyin. Yapmak istediğiniz tek şey onun omzuna başınızı yaslayıp mutlu olmak olabilir. Ama eğer kaçan balık olmaz ve parmağını şıklattığında yanına koşarsanız bu döngüyü asla kıramazsınız ve tekrar tekrar onu geri kazanmanın yollarını ararsınız. Bırakın sizin için mücadele etsin. O zaman çok daha kıymetli olacaksınız. Eğer mücadele etmeye değer bulmayıp sizden uzaklaşırsa diye korkuyorsanız da şunu aklınızdan çıkartmayın, bugün bu mücadeleyi vermeyen sevgilinizi bir gün mutlaka kaybedeceksiniz. Onun stepnesi olarak sadece kaçınılmaz sonu erteliyorsunuz. Gerçekler ile yüzleşin, IZGARA OLMAYIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir