Skip to main content

Eski Sevgilinizi Neden Geri İstiyorsunuz?

Her gün belki de binlerce ayrılık yaşanıyor (ve tabii bir o kadar da yeniden bir araya gelme) ve siz de böyle bir şey yaşadınız. Şimdi eski sevgilinizi geri istiyorsunuz. Çok acı çekiyorsunuz ve hayatınızı buna bağlamış durumdasınız. Çektiğiniz acıyı bazen başkalarıyla paylaşsanız da acı paylaştıkça azalan bir şey değil. Acı çekmeniz doğal, peki eski sevgilinizi neden geri istediğinizi biliyor musunuz?

Sebep şu aşağıdakilerden biri olabilir mi acaba?

Onsuz yaşayamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Eğer düşünceniz buysa bilmelisiniz ki siz o olmadan önce de gayet güzel yaşıyordunuz. O gittikten sonra da yaşayacaksınız. Bu yalnızca zamanla geçecek bir yanılsama. Eğer onsuz yaşamayacağınızı düşünmenizden başka bir sebebiniz yoksa lütfen sırf bu sebepten onu geri kazanmaya çalışmayın. Bu tip “bağımlı” bir ilişki zaten hiç sağlıklı değildir.

Ondan daha iyi bir sevgili bulamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Bu da şu anda içinde bulunduğunuz durumun hassasiyeti sebebiyle sizi yanıltan bir düşüncedir. Tabii ki ondan daha iyisi karşınıza çıkacak. Hayat hep ilerler. Onunla yaşadıklarınız size çok şey katmış olacak ve siz sonraki ilişkilerinizde çok daha donanımlı olacaksınız.

Kimsenin sizi onun gibi sevemeyeceğini mi düşünüyorsunuz? Bu da diğerleri gibi bir yanılsama. Gerçek şu ki siz kendinizi sevip değer vermedikçe kimse size değer vermeyecektir. Dolayısıyla başkalarının değil sizin kendinize verdiğiniz değer ve sevgi belirleyici olandır. Siz kendinizi olması gerektiği gibi severseniz zaten size hak ettiğiniz değeri vermeyecek kişileri hayatınıza almazsınız. Siz kendinizi severseniz başkalarının vereceği sevgiye ihtiyaç duymazsınız.

Gururunuz mu incindi? Bu çok sık görülen nedenlerden biridir. Nasıl olur da sizi terk eder? Nasıl olur da sizi istemez? Çok mu hırslandınız? Oysa bunun sizinle hiç ama hiç ilgisi yok. Hayat seçimlerden ibarettir ve bu seçimin sizin ne kadar değerli olduğunuz ile hiç ilgisi yoktur. Sonuçta güneş sizin etrafınızda dönmüyor. Yani her şey sizinle alakalı değil. Ondan intikam almak ya da kırılan gururunuzu tamir etmek için hiç böyle bir çaba içerisine girmeyin. En onurlu davranış geride bırakabilmektir.

 Öyleyse eski sevgilinizi geri istemek için en meşru sebep nedir?

Bazen çiftler birbirlerini çok sevseler de iletişim sorunları yüzünden koparlar. İlişkiler her iki tarafın da mutlu, tatmin olmuş ve huzurlu bir birliktelik yaşamasıdır. Bunlar olmayınca ilişkiler sona ermeye mahkumdur. Ancak eğer gerçekten birbirini seven iki insan iletişim kopukluğu, halledilebilir sorunlar ya da bazen olduğu gibi nedensiz yere ayrıldıysa yeniden denemek olumlu sonuçlar verebilir. Eğer eski sevgiliniz ile birbiriniz için yaratıldığınızı ve sorunlarınızın üstesinden gelip mutlu olabileceğinizi düşünüyor ve buna kalpten inanıyorsanız işte o zaman denemeye değer!

26797_imf84x8IsMzUc1dX

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir