Skip to main content

Hangi Durumlarda Eski Sevgilinizin Gitmesine İzin Vermelisiniz?

İlişkileri yeni bitmiş ve eski sevgililerine karşı duyguları taze olan bir çok aşık ne pahasına olursa olsun sevdikleri kişiyi geri kazanabilmek isterler ki bu son derece doğaldır. Her şeyden önce bir süredir yaşamakta oldukları hayatta büyük ve ani bir değişiklik olmuştur ve bu yeni duruma alışmak yerine bildikleri düzene geri dönmek birçoklarına çok daha kolay gelebilir. Oysa bazı durumlarda ayrılık gerçekten de her iki taraf için, özellikle de sizin için çok daha hayırlı olabilir. Aşağıda bahsedeceğimiz durumlarda eski sevgilinizi geri kazanmak konusunda adım atmadan önce ciddi olarak düşünmenizi ve kendiniz için en doğru olan tercihi yapmanızı tavsiye ederim.

1.      Şiddetli Sözlü ve Fiziki Kavgalar

Kimileri birbirlerine olmadık hakaretler eden ve tartışmalarını şiddete çevirdikten sonra tutkulu bir öpüşme ile yeniden birlikte olmaya başlayan çiftlere özenebilir. Bir çok aşk filminde bu tip ilişkilere şahit olduğumuz için böyle bir ilişkinin çok heyecanlı ve “farklı” olduğunu düşünebiliriz. Oysa birbirine hakaret eden ve daha da kötüsü birbirine şiddet uygulayan çiftlerin ilişkilerinde ciddi bir anormallik olduğu bir gerçektir. Anormallik farklı olmak değildir. Anormallik bir sorundur. Eğer böyle bir ilişki yaşıyorsanız ya da yaşadıysanız en kısa sürede bu ilişkiyi bitirmek ya da ilişkiniz bittiyse bir daha asla dönmemek sizin için en doğru seçim olacaktır. İnsan sevdiğine kıyamaz. Siz ya da sevgiliniz birbirinize kıyabiliyorsanız bunun adı sevgi olamaz. Ayrıca bu şekilde mutlu olmanız da mümkün değildir.

2.      Maddi Konularda Anlaşmazlıklar

İki sevgili arasında maddi konular sorun olmamalıdır. Hele de ciddi bir ilişki yaşanıyorsa ve ileriye yönelik planlar yapılıyorsa maddi meseleler oldukça can sıkıcıdır. Eğer sevgiliniz ile bu nedenle tartışmalar yaşıyorsanız ya da kimin para harcayacağı gibi konular sürekli sorun oluyorsa ilişkinizin geleceği açısından bir kere daha oturup düşünmenizde yarar vardır.

3.      Sevgiliniz Zaten Evli, Nişanlı ya da Sözlüyse

Sanırım bu maddeyi çok fazla açıklamaya gerek yok. Sevgilinizin bir başka ilişkisi varsa, hele de bu ilişki evlilik ya da nişan gibi karşılıklı verilen sözlere dayanıyorsa ileride size vereceği sözleri tutmasını nasıl beklersiniz? Ayrıca, bu şekilde bir ilişki yaşayan kadın ve erkek karşısındaki her iki kişiye de gerçekten değer vermiyor taraflardan mutlaka en az birini aptal yerine koyuyordur. Siz daha fazla saygıyı ve değeri hak ediyorsunuz. Daha azına razı olmayın. Eğer sevgiliniz bir seçim yapamıyorsa ondan vazgeçmeniz gerekir.

4.      Sevgiliniz Aldatmayı Alışkanlık Haline Getirdiyse

Aldatmak bir insanın karşısındakine yapacağı en büyük hakaretlerden biridir. Bazı özel durumlarda çiftlerin birbirleriyle olan iletişimlerine bağlı olarak görmezden gelinebilir ya da affedilebilir. Hatta bazı aldatmalardan sonra ilişkilerin daha da güçlendiği hiç de az görülmeyen bir durumdur. Ancak eğer sevgiliniz aldatmayı alışkanlık haline getirdiyse durum bir hatadan çok daha vahimdir. Ne yazık ki size hiç değer vermeyen bu insandan olabildiğince çabuk vazgeçmelisiniz.

5.      Sevgilinizin Ciddi Bir Fiziksel/Psikolojik Sorunu Varsa ve Tedavi Olmuyorsa

Herkesin fiziki ya da ruhsal sorunları olabilir, özellikle de günümüz dünyasında. Elbette sevdiğimiz insanları rahatsız oldukları için hayatımızdan uzaklaştıracak da değiliz. Ancak sevdiğimiz kişiler de bizim desteğimiz karşısında kendilerini iyileştirmek için ellerinden geleni yapmak ile yükümlüdürler. Hiç kimse bir başkasının hayatını yaşamak ve bir başkasının arızalarını çekmek zorunda değildir. Eğer sevgilinizin sizi de olumsuz etkileyen bir rahatsızlığı varsa ve bunun farkında olduğu halde çözüm yoluna gitmiyorsa ilişkinizi yeniden gözden geçirmeli, eğer ayrıldıysanız da kendinizi paralamadan yardım teklif ettikten sonra kendi yolunuza gitmelisiniz.

Yukarıda bahsettiklerim size ağır gelmiş olabilir. Ancak gerçekler ne yazık ki acıdır. Eğer yukarıdaki maddeler söz konusu ise lütfen çok daha iyisini hak ettiğinizi bilin ve kendi yolunuzu çizin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir