Skip to main content

Başka Şehirde Yaşayan Eski Sevgili Nasıl Geri Kazanılır? Size Bu Yolda Yardımcı Olacak Temel İpuçları

Okuyucularım bana yazdıkları e-postalarda eski sevgililerinin ya başka bir şehre taşındığından ya da zaten başka bir şehirde yaşadığından bahsediyorlar. Ben de bu konuda bir makale yazmaya karar verdim. Eski sevgilinizin başka bir şehre taşınması ya da başka bir şehirde yaşıyor olması zaten zor olan durumunuzu olduğundan daha da zor bir hale getirebilir çünkü manevi uzaklığa bir de fiziki uzaklık eklenmesi işleri zorlaştırır. Aslına bakarsanız fiziksel uzaklığın hem iyi hem de kötü yanları vardır. İyi tarafı eski sevgilinize yakınken olduğunuz gibi baskı altında olmazsınız. Kötü haber ise eski sevgilinizi geri kazanmak için biraz daha fazla çaba harcamanız ve daha uzun süre sabretmeniz gerekebilir.

İletişimi Yeniden Başlatmak

Eğer eski sevgiliniz ile yeniden iletişim kurmaya başlamazsanız onu geri kazanma şansınız olmaz. Yapmanız gereken ilk şey eski sevgilinize yazmaktır. Pişmanlığınızı belirttiğiniz ve onun halini hatrını sorduğunuz kısa bir not iletişim başlatmak için oldukça iyidir. Eski sevgiliniz size cevap verecektir ve sizin maceranız da işte bu noktada başlayacaktır.

Uzak Mesafeli Arkadaşlığı İnşa Etmek

Bu adım biraz zaman alacaktır ve mümkün olan en fazla sabrı göstermeniz gerekecektir. Yavaş ve emin adımlarla eski sevgiliniz ile arkadaşlığınızı yeniden inşa etmelisiniz. Ona e-postalar yazarak başlayabilirsiniz. Arada sırada ona e-kart vb şeyler göndererek arkadaşlık bağlarınızı kuvvetlendirebilirsiniz.

Eski Sevgilinizin Güvenini Kazanın

E-posta ile iletişim kurduğunuzda bir adım ileri giderek telefonda konuşmaya başlayın. Konuşmayı başlarda fazla samimi tutmayın. Zaman geçtikçe daha samimi konuşmalar yapabilirsiniz. Eski sevgilinizin en yakın arkadaşı olun ve sizin de onu aynı şekilde gördüğünüzü bilmesini sağlayın.

Platonik İlişkiyi Sürdürün

Sürdürmekte olduğunuz ilişki platonik bir ilişkidir ve bu şekilde sürdürmeniz gerekmektedir. Ancak doğum günü, yılbaşı ya da benzeri özel günlerde ona daha özel bir şeyler yazabilir ve mutlu edebilirsiniz.

Onu Ziyaret Edin

Eski sevgilinize sürpriz bir ziyaret yapın ve başka bir nedenle orada olduğunuzu ve gelmişten onu da görmek istediğinizi söyleyin. Onu akşam yemeğine çıkartın ve iyi vakit geçirdiğinden emin olun. Bu onun üzerinde olumlu bir etki yaratmak için belki de tek şansınızdır, o yüzden iyi kullanın. Gecenin sonunda ya da şehirden ayrılırken eski sevgilinize yaşananlardan dolayı üzgün ve ayrıldığınız için pişman olduğunuzu söyleyin.

İletişimi Biraz Daha Kişiselleştirin

Evinize döndüğünüzde ona bir not yazın ve yemekte size eşlik ettiği için teşekkür edin. Bu noktadan sonra yazdıklarınızda daha kişisel olabilir ve ona alakanızı fazla abartmadan göstermeye başlayabilirsiniz. Eğer sizi terslemezse onun da aynı şekilde hissettiğini düşünebilirsiniz.

Eski Sevgilinize Sürpriz Yapın

İşte atacağınız en son ama en önemli adım budur. Çabalarınızın reddedilmeyeceğinden emin olduğunuzda eski sevgilinizi yine ziyaret edin ve bu defa sadece onu görmek için geldiğinizi ve ondan uzakta kalmaya dayanamadığınızı söyleyin. Ona yeniden çıkma teklif edin ve aşkınızı itiraf edin. İlişkinizi sürdürmek için elinizden gelen her şeyi yapacağınızı söyleyin. Eski sevgiliniz size geri dönecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir