Skip to main content

Eski Sevgili Nasıl Geri Döner?

Bu sorunun cevabını verebilmenin en kolay yolu aslına bakarsanız eski sevgilinizin nasıl kesinlikle geri dönmeyeceğini anlatmaktır. Aslında birçoğumuz neleri yapmamamız gerektiğini gayet iyi biliriz ancak uygulamaya gelince başarısız oluruz. Özellikle de aşk acısı çekerken içinde bulunduğumuz ruh hali doğru davranmamızı hayli güçleştirir. Ancak şunu bilmeli ve kesinlikle emin olmalısınız ki eski sevgilinizin size geri dönmesi sizin kendinize ne kadar hakim olup ne kadar mantıklı ve olgun davranacağınıza bağlıdır.

Peki ne yaparsanız eski sevgiliniz KESİNLİKLE dönmez?

  • Ağlayıp sızlayarak ayaklarına kapanır ve size geri dönmesi için yalvarırsanız
  • Onu kıskandırmak için önünüze gelenle bir şeyler yaşarsanız
  • Sizi neden terk ettiğini anlamaya ve kendiniz değiştirip gelişmeye çalışmak yerine ayrılıktan onu sorumlu tutup bir de üzerine herkese ne kadar haklı olduğunuzu anlatırsanız
  • İlişkiniz güzel giderken size verdiği sözleri devamlı hatırlatıp onu yalancılıkla suçlarsanız
  • Sarhoş olup onu arar ya da evine giderseniz
  • Çocukça davranıp olay çıkartırsanız
  • Kendinize zarar verirseniz

Bu yukarıda saydıklarım değil eski sevgilinizi, en yakın arkadaşınızı bile kendinizden soğutup koşa koşa kaçırtmanız için biçilmiş kaftanlardır. Eğer birinden kurtulmak istiyorsanız tam da bu bahsettiğim şekilde davranın. Hiç kimse etrafında bu tip insanlar olsun istemez hele eski sevgiliniz buna asla tahammül etmez neden etsin ki? Neticede insanlar başka insanlarla olumlu şeyler hissetmek için görüşür ya da bir şeyler yaparlar. Çocuk gibi davranan, ne istediğini bilmeyen, kendine yetmekten aciz, kendine değer vermeyen, iradesiz ya da saygısız bir insanı kim neden istesin? Belki yazdıklarım ağır gelmiş olabilir ancak ne yazık ki gerçekler acıdır.

Ne yaparsanız size dönmeyeceğini artık bildiğinize göre, sıra ne yapmanız gerektiğine geldi. Çaresiz, mutsuz ve bunalımda hissetmeniz çok normal, hele de ayrılığın ilk günlerinde. Fakat bu ruh haliniz devam ederse ve gündelik hayatınızı ve dahi sağlığınızı tehlikeye atmaya başlarsa mutlaka destek almalısınız. Kendi kendinize sakin olmayı başaramıyorsanız bir uzman size bu konuda yardımcı olabilir. Psikologlar ve terapistler sanılanın ve genel kanının aksine deli doktorları değildir. Eğer gerçekten kafanızı toparlayıp sakinleşemiyorsanız bir uzmandan yardım almayı ciddi olarak düşünmelisiniz.

Eski sevgilinizin size geri dönmesini istiyorsanız öncelikle sakinleşin. Kafanızı toplayın. Aciz ve çaresiz biri gibi davranmayın. Hatalarınızı kabul etmeyip her şey için onu suçlamak gibi çocukça davranışlardan kaçının. Ayağa kalkın, başınızı dik tutun ve ona neyi kaçırdığını gösterin!

26797_OkrV5VajZKNqEPG5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir