Skip to main content

Terk Edildim Lütfen Yardım Et!

“Anne canım çok acıyor, lütfen bir şeyler yap” diye başlamıştım annem telefonunu açar açmaz ve tabii hıçkırıklar içinde! Annemin halini tahmin edebilirsiniz biricik evladı mahvolmuş vaziyette arıyor ve yardım istiyor ancak elinden hiçbir şey gelmiyor. O zamanlar “aşk oyunu” diye bir şey yoktu benim için, her şeye olduğu gibi ilişkime de en temiz duygular ile bağlanmıştım ve aklım almıyordu. Bir hafta önce hayatının aşkı dediği insanı nasıl terk edip giderdi ki sevgilim?

Bu duygular size tanıdık geldi mi? Geldiğine eminim. Terk edilme psikolojisi kişiden kişiye çok da fazla fark etmez. Önce değersizleşme gelir, sonra kendine kızma, sonrasında özlem ve her şeyden de kötüsü o olmadan nefes alamayacağınızı düşünür, nefes almak istemezsiniz hatta. Hayat bitmiştir, dünyanız durmuştur ve başkalarının dünyalarının dönmesi de sinirlerinizi daha çok bozar. Bir an önce o çok sevdiğiniz adama ya da kadına ulaşıp onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatmak istersiniz, ne kadar büyük bir hata yaptığını anlasın ve size geri dönsün diye. Yaparsınız da bunu, gözyaşları içerisinde kim bilir kaç defa aradınız, kaç defa mesaj attınız ve bir cevap bile alamadınız. Ya da belki cevap aldınız ama aldığınız cevap daha da fazla bunalıma sürükledi sizi. Evet biliyorum. Aşk oyunu böyle gelişiyor maalesef!

eski sevgiliye yakarmak

Peki tabii ki artık “eski” sıfatına mazhar olmuş – siz isteseniz de istemeseniz de- sevgiliniz sırf oyun oynamak için terk etmemiştir sizi. Ancak emin olun sonrasında sizden gördüğü bütün bu peşinden koşmalar, aramalar, sormalar hatta yalvarıp yakarmalar onu yavaş yavaş bu oyunun içine çeker. Kendisine olan çaresiz aşkınızı fark ettikçe aşkın kendisinden çok bir insanın kara sevdası olma fikri daha cazip gelir. Egolardır çoğunlukla hareketlerimizin altında yatan. Bakar ki o kaçtıkça siz kovalıyorsanız, kaçar da kaçar. İşte öyle bir nokta gelir ki, bazen kendiliğinden bazen de bilinçli olarak, avcı –yani siz- bırakır avının peşini. Kovalamaz olur. O noktada, yani kimsenin kovalamadığı noktada koşmaktan vazgeçer ve arkasında sizi göremeyince ne olur biliyor musunuz? Onca zamandır tavana vuran ego rahatsız olur! Yoksa artık onu sevmiyor musunuz? Artık onu istemiyor musunuz? Ondan vaz mı geçtiğiniz hatta daha kötüsü hayatınıza onu unutturacak başkası mı girdi?

Onun peşinde pervane olmaktan vazgeçtiğiniz gün alırsınız aşk oyunun iplerini elinize. “Sen arama bak görürsün o seni arayacak” demişti annem. O anki ruh halimde bana pek olası gözükmemişti ama tam da dediği oldu. Anneler her şeyi bilirler aslında. Ne zaman avcı olmayı bıraktım o zaman döndü bana eski sevgilim. Hem de beni bırakıp giderkenki o mağrur halinden eser kalmamıştı.

Ben yaptıysam siz de yapabilirsiniz. Eski sevgiliyi döndürmenin garantili yolları kitabında da bunu tam olarak nasıl yapacağınız anlatılıyor işte. Tıklayın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir