Skip to main content

Eski Sevgilim Beni Unutur Mu?

Sizlere en başından beri ayrıldıktan sonra bir süre eski sevgiliniz ile iletişime geçmeyin, onu aramayın, sormayın diyorum. Ancak bir çok okurumdan “eski sevgilim benim yokluğuma alışır ve beni unutursa” sorularını alıyorum. Bu çok doğal bir endişe olmakla birlikte aslında aynı zamanda da yersizdir. Nedenini açıklayayım;

Her şeyden önce hepimiz gayet iyi biliyoruz ki insan göremediği, ulaşamadığı birini özler, sürekli peşinde dolaşan, ne zaman arasa yanına koşan ve kendisini bekleyen birini özlemek mümkün değildir. Kendinizi bir düşünün. Devamlı sizin peşinde dolaşan ve ne derseniz yapan kişileri özlüyor musunuz? Tabii ki hayır. Eski sevgilinizin de sizi özlemesi için yokluğunuzu yaşaması gereklidir. Eğer yokluğunuzu yaşamasına izin vermezseniz yokluğunuzun ona ne hissettireceğini hiçbir zaman öğrenemeyecek ve dolayısıyla da bundan kaçınmak için hiçbir şey yapmayacağı gibi sizi özlemeyecektir de.

Ayrıca yine gayet iyi biliyorsunuz ki eski sevgilinizin sizi yeniden isteyebilmesi için onun avucunun içinde olmamalısınız. İnsan elinde olmayanı ister, onun peşinden koşar. Hele de erkekler. Bir erkek için kendisine aşık bir kadını kaybetmek gerçekten çok travmatik olabilir. Aynı şekilde kadınlar da kendisine devamlı iltifat eden, ona ne kadar aşık olduğunu söyleyen bir erkeğin eksikliğinden çok rahatsız olurlar. Dolayısıyla yapmanız gereken şey onun egolarını tatmin etmekten vazgeçmektir.

Diyelim ki bu sitede size verilen tavsiyeleri okumadan önce ayrılık acısıyla bütün hataları yaptınız. Aradınız, yalvardınız, ağladınız hatta taciz ettiniz. Merak etmeyin her şey bitmiş değildir. Zira, zararın neresinden dönersiniz kardır. Siz bunca zaman bütün bunları yaptıktan sonra birdenbire tüm alakanızı keserseniz ne olur dersiniz? Şaşıracak, anlamaya çalışacak ve en güzeli de onu unutup unutmadığınızı hatta hayatınıza başka birinin girip girmediğini merak edecek. İçi içini yiyecek.

Kısacası sevgili dostlarım korkmayın. Eski sevgiliniz siz onu aramaktan ve peşinde dolanmaktan vazgeçtiğinizde sizi unutmaz. Aksine onu ancak bu şekilde geri kazanabilirsiniz. Tabii amacınız onun egolarını tatmin edip kendinizi unutmak değilse…

Şu aşağıdaki resme bir bakın. Siz bu resimdeki kişiyi çekici bulup geri ister miydiniz?

perjmurda erkek

26797_imf84x8IsMzUc1dX

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir