Skip to main content

Erkekleri Etkilemenin Yolları – İletişim Sırları

Hiç bir erkeğe onun hakkında ne hissettiğinizi söylemeye çalıştığınızda onu sinirlendirdiğiniz, sıktığınız ya da iletişimi tamamen kaybettiğiniz oldu mu? Eğer öyleyse bu demek oluyor ki onunla erkeklerin anlayacağı ve dinlemek isteyeceği dilden konuşmayı bilmiyorsunuz demektir.

Büyük ihtimalle kendi duygularınıza o kadar odaklanmış durumdasınız ki erkek arkadaşınıza dinlemesi, düşünmesi ve tepki vermesi için alan bırakmıyorsunuz. Üzülmeyin bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kadınlar ve erkeklerin iletişim şekilleri birbirinden farklıdır ancak bir defa erkeklerin nasıl iletişim kurduklarını anlarsanız hayatınızın geri kalanında rahat edersiniz.

Erkekler İle Gerçekten Yapıcı ve Olumlu Bir İletişim Kurmayı Öğrenin

Birçok insan iletişimde çok başarılı olduğuna inanır. Buna rağmen yine de iletişim kurarken çok da başarılı olamazlar. Neden sizce?

Eğer istediğiniz sonucu alamıyorsanız iletişim kabiliyetiniz zayıf demektir.

Her zaman ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizi tam olarak söylemek iyi bir hatip olduğunuz anlamına gelmez. Buna iyi bir iletişim denemez.

Duygularınızın farkında olmak iyidir ancak onları süzmeden oldukları gibi ağzınızdan çıkarmak her zaman çok iyi bir fikir olmayabilir çünkü karşınızdaki kişilerin nasıl anlayacakları daha önemlidir.

Tonlarca kadın ilişkileri, kocaları ya da erkek arkadaşları hakkındaki fikirlerini tartışmak, analiz etmek, geliştirmek vb şeyler için günler ve haftalar harcıyor. Bir de bunun üzerine düşüncelerini kocaları ya da erkek arkadaşları ile paylaşıyorlar.

Peki sonunda ne oluyor?

Genellikle erkeğin dinlemesini ve hızlıca ne dediğini anlamasını ayrıca bütün hislerinden ve neden böyle hissettiklerinden haberdar olmasını bekliyorlar.

Peki sizce bu gerçekten işe yarıyor mu?

Tabii ki hayır…

Şimdi bu durumu düşünerek bazı önemli noktalara değinelim,

•             Erkeğin bütün bu analizleri ve tartışmaları yapacak ve kafasında evirip çevirecek zamanı hiç olmadı.

•             Kadın ise söylediği şeylerin tam olarak anlaşılmasını ve erkek arkadaşının mükemmel bir biçimde her şeyin farkına varmasını bekliyor.

•             Erkek muhtemelen olaylara çok başka bir noktadan bakıyor ve doğru ya da yanlış kendine ait bir görüşü var.

Bu durumda kadınların işi gerçekten zor çünkü bir erkek gerçekten çok ender olarak açılır ve gerçekte ne düşünüp hissettiğini söyler.

 Erkeklerin çoğu böyle bir durumla karşılaştığında konuşmak istemez, duygularını açığa çıkarmaz ve uğraşmamak için yok saymaya çalışır.

Bir erkeğin gözünden ve tecrübelerinden faydalanarak erkekler ile doğru iletişim kurabilmek, onları etkilemek ve elinizde tutabilmek ister miydiniz? Erkeği Etkilemenin Yolları kitabına göz atmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir