Skip to main content

Erkeklerin Kadınları Terk Etmelerinin 10 Sebebi

İşte size erkeklerin kadınları neden terk ettiklerine dair 10 sebep. Genellikle erkekler bunlardan kız arkadaşlarına bahsetmezler. Bu nedenlerin hiçbirinin görünüşle alakalı olmadığını sadece tutum ve tavır ile ilgili olduğunu vurgulamamız gerek. Erkeklerin sevgililerine bahsetmedikleri bu nedenlere bir göz atalım;

1. Erkek arkadaşı mutlu etmek için aşırı çaba harcamak

kadınlar sırf erkek arkadaşlarını memnun edebilmek için yanan çemberden bile atlayabilirler. Sırf erkek arkadaşları seviyor diye saçlarını sarıya boyayabilir, Çin yemeğinden hoşlanan sevgilisi için kursa gidebilir, ayaklarına masaj yapıp yorulmasınlar diye ofislerinden alabilir. Şunu bilin ki erkekler kız arkadaşları kendilerini mutlu etmek için aşırı çaba harcamaya başladığında isteklerine kaybederler. Neticede aradıkları bir sevgilidir, aşçı, masör, şoför ya da stres topu değil.

2. Muhtaçlık

Hepimiz erkeklerin egolarına hitap ederek onları elde etme taktiklerinden haberdarız değil mi? Bir kadın erkek arkadaşından muslukları tamir etmek, perdeleri değiştirmek hatta yarasına bant yapıştırmaya kadar uzanan geniş bir yelpazede yardım isteyebilir. Ona bir nevi muslukçudan bakıcıya, tamirciden şoföre kadar uzanan değişik rollere bürünen 24 saat hazır Hızır acil muamelesi yapabilir. Ayrıca erkek arkadaşının tüm ajandasına hakim olarak boş zamanlarını aktiviteler ile doldurabilir. Eğer olur da erkek arkadaşı bu aktivitelere bir şekilde gelemezse de bu defa nerelerde olduğu ve ne yaptığı ile ilgili sonsuz kere arayabilir. Doğal olarak bu zavallı erkek arkadaşın nefes alacak yeri kalmaz ve tabii ki kız arkadaşının tek başına bir iş beceremeyen biri olduğuna, hatta daha da kötüsü bir tacizci olduğuna kanaat getirebilir.

3. Kendine Aşırı Güvensizlik

Bir kadın sıklıkla kendini kötü hissetme hatasına düşer. Yeterince iyi olamamak, yeterince zayıf olamamak, işinden memnun olmamak gibi sorunlarından sürekli bahseder. Erkek arkadaşı iltifat ettiğinde bile bunu reddeder. Çekici ve zeki bir kadın piyasaya çıktığında ise kendisini bu kadın ile kıyaslar ve kısa zaman sonrada kendini tehdit altında hisseder. Eğer bir kadının kendisine güveni yoksa, erkek arkadaşının da olmaz. Bir erkeğin sevgilisini kendisine daha çok güvenen bir kadın için terk etmesi çok uzun sürmez.

4. Aşırı Bağımlı Olmak

. Kendi kendine yetemeyen ve kendi ayaklarının üzerinde duramayan bir kadın erkekleri kendisinden soğutur. Bu tip kadınlar erkek arkadaşlarını kızdırmak ya da hayal kırıklığına uğratmak endişesiyle kendi fikirlerinden bahsetmezler. Erkek arkadaşları örneğin ne yapmak istediklerini sorduklarında “sen ne yapmak istersen” diye cevap verirler. Bu tip kadınlar erkek arkadaşları kendilerine bir tasma takıp dolaştırsa seslerini çıkarmayacak kadınlardır.

Ekonomik bağımlılık da bir ilişkiyi felakete sürükleyebilir. Erkekler aslında her bakımdan eşit olmak isterler. İhtiyaçların çoğunu kendileri karşılasalar da kız arkadaşlarının da bazen katkıda bulunmasını isterler.

5. Espri Anlayışı Olmamak

Espri anlayışı gelişmemiş olan kadınlar da erkekler için pek cazip değildir. Örneğin diyelim ki erkek arkadaşları görünüşlerini hakkında bir şaka yaptığında aşırı tepki verip alınganlık gösterirler. Kendisini eleştiremeyen ve kendisiyle dalga geçemeyen kadınlar erkekler için pek çekici değildir. Erkekler eleştiri ya da şakalarının karşılığında benzer şeyler beklerler.

6. İlişkiyi Aşırı Ciddiye Almak

Erkekler ilişkinin nereye gittiği hakkında kaygılanmaksızın iyi vakit geçirmek isterler. Dilerseniz ona evlilikten ve birlikte yapacağınız çocuklardan bahsedin ve sizden koşarak uzaklaşmasını seyredin! Bir erkeği ciddi bir ilişkinin içine çekmeye çalışmak onu kapana sürüklemek gibidir. Erkekler için iyi vakit geçirmek özgür olmaktır. Kendileri istemedikçe birine bağımlı olmak hiç hoşlarına gitmez.

7. “Sadece İyi Vakit Geçirecek Kızlar” Kategorisine Girmek

“Sadece iyi vakit geçirilecek kızlar” kategorisine girenleri çok uzun anlatmaya gerek yok. Özellikle de ilk geceden ya da çok erken yatağa atlayan kızlar tabii ki bu kategoriye girecektir. Erkekler bir sonraki aşama için heyecan duymak isterler. O aşamaya hemen geçilirse de heveslerini kaybederler.

8. Aşırı Baskın Karakter

Erkeklerin egoları büyüktür ve kontrolü eline almak isteyen kadınlar bu egoyu pek de tatmin edemezler. Eğer bir erkek bir kadına iyi ve nazik davranıyor ve bir centilmen gibi hareket ediyorsa kendisine de Superman gibi davranılmasını bekler. Onu özellikle de arkadaşlarının ve ailesinin yanında sakın eleştirmeyin. Bu kendisini bir çocuk gibi hissettirecektir.

9. Çok Fazla Konuşmak

Bazı kadınların çok fazla konuşma eğilimi vardır. İlişkinin başlarında yapılan 2 şer saatlik telefon konuşmaları ilk bakışta erkeklerin de hoşuna gidiyormuş gibi gözükse de zaman içerisinde bundan nefret etmeye başlayacaklardır. Bu noktada kız arkadaşı yorucu bir zorunluluk haline gelebilir.

cok konusan kadin

10. Aşırı Duygusallık

Bir kadın daha ne olduğunu bile anlamadan erkek arkadaşına bağlandığında erkek karşısındaki kadının duygusal olarak dengesiz ve tamamen mantıksız olduğunu düşünür. Kız zamanından önce işleri ciddiye almaya başlamıştır. Onu öper, sarılır, cilve yapar ve zamanının çoğunu nasıl hissettiğini anlatmakla geçirir. Masal diyarında yaşıyor gibidir. Ve eğer işler beklediği gibi gitmezse şikayet etmeye başlar. Erkekler bunu son derece itici bulur ve böyle biriyle uzun süre birlikte olamayacaklarını düşünürler.

Bir kadın pek tabii ki hayatında bir erkek olmadan yaşayabilir. Kabul etseniz de etmeseniz de gerçek budur. Önemli olan kendi yoluna bakması, kendi kendine yetebilmesidir. Bir kadın mutlaka kendine güvenmeli ve yapabileceklerine inanmalıdır. Neticede bir kadın bir erkek ile birlikte olmaya başladığında sözlü olmasa da vermesi gereken ilk mesaj şudur “ben böyleyim ve değişemem, ya beni olduğum gibi kabul et ya da hoşçakal”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir