Skip to main content

Kadınların Erkekleri Terk Etmelerinin 8 Nedeni

Her kadının ilişkilerden bazı beklentileri vardır. Kadınlar, erkek arkadaşlarına güvenmek, inanmak, onlara her şeylerini anlatabilmek ister ve mutlu edilmeyi, sevilmeyi ve güvende hissetmeyi beklerler. Ancak bazen olaylar öyle bir noktaya gelir ki ilişkiyi daha fazla sürdüremeyip “bu kadar yeter” diyebilir ve terk edebilirler.

Eğer kız arkadaşınız sizi terk etmeye karar vermişse yanlış bir şey yapmışsınız demektir. Büyük ihtimalle bir çok hata yapmışsınızdır ve sizin aklınıza hiç gelmeyen ve gelmeyecek sebeplerden terk edilirsiniz. İşte bu sebeplerden bazıları şunlardır;

1. İlgisizlik

Kadınlar erkek arkadaşlarının kendilerini fark etmelerini, dinlemelerini ve onlarla konuşabilmeyi severler. Eğer iletişimde bir eksiklik varsa başka her şey yolunda gidiyor bile olsa kadınların tatmin olması mümkün değildir. Konuştuğunda onu dinleyin. Eğer sizden yeterince ilgi ve alaka görmediğini düşünürse bunu başka bir yerde arayacaktır.

2. Takdir Etmemek

Kadınlar erkeklerin kendilerinden beklediklerinden çok daha fazlasını yapma eğilimindedirler. Siz de kız arkadaşınızın sizin için yaptığı ufak tefek şeyleri takdir edin. Ona iltifat edin ve sizin için yaptığı şeyleri ne kadar takdir ettiğinizi gösterin.

3. İhanet

Eğer sevgilinizi aldatıyorsanız ya da bir defa olsun aldatırsanız ilişkinizde bazı şeylerin yolunda gitmediğini teyit etmiş olursunuz. Ancak siz bu sorunları çözmek için uğraşmak yerine ihanet etmeyi tercih etmişsiniz demektir. Kız arkadaşınız ihanetinizi yakalarsa zaten çok narin olan güven köprüsü yıkılır. Sağlam bir ilişki güven üzerine kurulur ve eğer güven zedelenirse düzeltmek çok ama çok zor olabilir. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa kız arkadaşınız ile dürüstçe konuşun ve endişelerinizden bahsedin. Sonuçta eğer o sizi aldatsaydı ne hissederdiniz?

4. Duygusal Destek Vermemek

Kadınlar nev-i şahıslarına münhasır yaratıklardır ve oldukça fazla duygusal desteğe ihtiyaç duyarlar. Sevildiklerini, kendilerine ihtiyaç duyulduğunu ve sevdikleri ile aralarında bir bağ geliştiğini hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Ayrıca duygularına karşılık da beklerler. Yani eğer sizi duygusal olarak destekliyorlarsa aynını sizden de beklerler. Eğer bunu sağlayamazsanız başka bir yerde araması işten bile değildir.

5. Mahremiyet

Kadınlar onları yalnızca cinsel bir obje olarak gördüğünüzü hissetmek istemezler. Onlar gerçek bir mahremiyet bekler, yani cinsel ilişki olmadan da birbirinize dokunabilmeniz gibi şeyler. Yalnızca seks için ona yaklaşırsanız kendilerini kötü hissederler ve dokunmanızdan bile rahatsız olabilirler.

6. Sorumsuzluk

Genel olarak sorumluluk sahibi olan kadınlar yine kendileri gibi bir erkek ile birlikte olmak isterler. Geleceğe birlikte bakabilecekleri ve ilerleme kaydedecekleri birini yanlarında isterler. Ayrıca kendi ayaklarının üzerinde durabilen sağlam ve sorumluluk sahibi erkekler kadınlara çekici gelir. Dolayısıyla olgunluktan yoksun, sorumluluk sahibi olmayan erkekler ve bu tip yaşam tarzı kadınları iter.

7. Aşırı Kontrolcülük

Birçok kadın kendisini koruyacak ve güvende hissettirecek erkeklerle birlikte olmak ister ancak istedikleri bir diktatör de değildir. Kadınlar erkek arkadaşlarının gittikleri yerlere, giysilerine ya da kimlerle arkadaşlık edeceklerine karışmalarından hoşlanmazlar. Aşırı kontrolcü bir erkek ile ilişki yaşamak bir kadın için çok sıkıntı verici olabilir ve ilişkiyi bitirmeyi tercih edebilir.

8. Zarar Vermek

Zarar vermez yalnızca fiziksel şiddet uygulamak değildir. Sözlü olarak da şiddet uygulayabilirsiniz. Aşırı eleştiri, sinir patlamaları ya da karşınızdakini sürekli yererek kendisini değersiz hissettirmek de şiddettir. Bu tip olumsuz davranışlar sergilemek kız arkadaşınızın sizi terk etmesine neden olabilir. Kimse şiddet eğilimli biriyle olmak istemez.

 26797_imf84x8IsMzUc1dX

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir