Skip to main content

Eski Sevgiliniz Sizinle Oynuyor Mu?

Ayrıldığınızdan beri eski sevgilinizin peşinden koşuyorsunuz ve bir de bakıyorsunuz ki o sizinle oyun oynuyor! Belki de eski sevgiliniz sizin üzerinizde akıl oyunları oynuyor ve siz ne yazık ki bunun farkına bile varamıyorsunuz. Ama eğer onun sizinle oynamasına izin verirseniz asla geri kazanamazsınız çünkü bir defa kontrolün elinde olduğunu hissettirdiğinizde onun için bir kukladan öteye gitmeyeceksiniz.

Peki bu akıl oyunları nelerdir? Aşağıdaki 4 maddeyi dikkatlice okuyun.

4. Kendini Acındırmak

Her şeyden sizi sorumlu tutuyor ve onun için üzülmenizi mi istiyor? Size vicdan azabı çektirerek kendisiyle ilgilenmenizi sağlamak istiyor olabilir mi? Eski sevgiliniz dışarıda beklediği ilgiyi göremediğinde sizin ilginizi çekmek için de böyle davranıyor olabilir. Mesela size bir hafta boyunca hiç yokmuşsunuz gibi davranıp sonra arayıp kendi dertlerinden bahsedebilir ve en sonunda da yine olan biten için sizi suçlayabilir.

3. “Artık Seni Sevmiyorum”

Eski sevgilinizin bu duygusunu sözlü olarak dile getirmesinin tek nedeni sizin sinirlerinizi bozmaya ve sonrasında delirmenizi izlemeye bağımlı olmasıdır! Siz elbette kendinize hakim olmaya çalışırsınız ve bu sefer de gösterdiğiniz çaba egosunu şişirir. Bir de şöyle düşünün, eğer eski sevgilinizi sizi GERÇEKTEN sevmiyor olsa neden sizinle konuşarak zaman kaybetsin ki? Hatta bunu neden söylesin? Eski sevgilinizin sözlerine değil davranışlarına önem verin. Bana inanın sizi sevmediğini söyleyerek gerçekten etkili bir akıl oyunu oynuyor ama aynı zamanda sizinle hala konuşuyor ve geçmişten bahsediyor.

2. Kıskandırmak

Yeni sevgilisiyle size nispet yaparak kıskandırmaya mı çalışıyor? Eğer sizi kıskandırmak gibi bir niyeti olmasaydı nispet yapar gibi yeni sevgilisini burnunuza sokmazdı. Onu kıskandığınızda göstereceğiniz ilgiden hoşlanıyor olabilir çünkü bir başkası ile birlikte olan eski sevgililer eskisinden de daha fazla geri istenir. Eski sevgiliniz de bunun farkında ve böyle davranarak sizin vereceğiniz her duygusal tepkiden faydalanmak istiyor, birlikte olsanız da olmasınız da.

1. Sürekli İyilik İstemek

Siz tüm masumiyetinizle eski sevgilinizin sizden hoşlandığını ve sizi geri istediğini düşünüyor olabilirsiniz ancak o sizin bu duygularınızı kullanarak sürekli sizden bir şeyler istiyor olabilir. Sorunlarını sizin üzerinize atıyor ve sizden bu sorunları çözmenizi istiyor olabilir. İşte bu noktada sizin iyi niyetinizi kendi çıkarları için kullanıyor demektir.

 Evet, siz saf saf onu geri kazanmak istediğiniz için bir şeyler yaparken o sizin duygularınızı manipüle ediyor, canı isteyince geliyor, istemeyince gelmiyor, bir gün iyi bir gün kötü davranıyor olabilir. Peki bu durumda onu hala geri istiyorsanız neler yapabilirsiniz? Şu makaleyi okumakla işe başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir