Skip to main content

Ayrılık Sonrası Forma Girmek İçin İyi Bir Süreçtir!

Derler ki intikam soğuk servis edilen bir yemektir, peki ya bu yemeği birkaç kg eksik servis etseniz nasıl olur? Eski sevgilinizi geri kazanma yolunda çaba harcarken biraz forma girmek fena olmaz mıydı? Fazla kilolarınızdan kurtularak eski sevgilinize sizden vazgeçerek ne büyük bir hata yaptığını hatırlatmak ister miydiniz?

Duygusal Tahrik

Kalbiniz kırık ve kızgınınız. Hemen herkes ayrılıktan sonra böyle hisseder ama bu hisleriniz çok kuvvetli birer motivasyon aracı olabilir. İşte şu an içinde bulunduğunuz durumu lehinize kullanabilir ve ayağa kalkarak patates ciplerini hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Şimdiye kadar yeterli motivasyonunuz olmadığı için veda edemediğiniz kilolarınıza veda etmek için bu iki kuvvetli duyguyu kullanın. Ne zaman kendinizi kötü hissetseniz ya da öfkelenseniz koşuya çıkın mesela. Ya da ağırlık kaldırın, boks torbalarına yumruk atın. Enerjinizi yapıcı şeyler için kullanın, egzersiz yapmak gibi! Göreceksiniz ki kilolarınız hızla sizden uzaklaşacaktır. Kendinizi bırakmayın, öfkelendikçe hareket edin.

Zararlı Besinleri Hayatınızdan Çıkartın!

Evet biliyorum acınızı dindirmek için yapacağınız ilk şey kocaman bir Nutella’nın dibini görmek, sabahlara kadar ağlamaktır. Ancak bunun faydasından çok zararı olacağını siz de biliyorsunuz değil mi? Eğer bu isteğinizi beslerseniz duygularınızı kendi lehinize çevireceğinize kilo alırsınız. Alacağınız fazla kilolar da sizi olduğunuzdan daha sefil bir hale getirip daha da çok yemenize yol açacaktır. Kısırdöngünün farkına varabildiniz mi? Izdırabınızı beslemeyin. Tatlı kavanozuna uzanacağınıza bir elma ya da havuç yiyebilirsiniz. Kendinizi bedeninizi sağlıklı yiyeceklerle besleyecek kadar sevmelisiniz. Bu şekilde davranmak sizi olduğunuzdan daha çaresiz hale getirmekten başka bir işe yaramayacaktır, hele eski sevgilinizi geri kazanmanıza, asla! İşte o nedenle hemen şimdi çer çöple beslenmekten vazgeçin ve sağlıklı şeyler yemeye başlayın. Ekstra olarak bir spor salonuna da yazılabilirsiniz. Eğer böyle yaparsanız ne kadar iyi hissedeceğinizi bilemezsiniz.

Kalp acısı insanları zararlı alışkanlıklar edinmeye sevk edebilir ama böyle olması gerekmez. Öfkenizi ve kırgınlığınızı daha iyi hissetmek için birer araç olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir süre sonra göreceksiniz bu yaptıklarınız size sadece eski sevgilinizi geri kazanma konusunda avantaj sağlamayacak aynı zamanda çok çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Doğru beslenme ve egzersiz kendinizle alakalı yanlış intibalardan kurtulmanıza da yarayacaktır. Sonuçta siz kendinizi iyi hissedip kendinize güvendikçe eski sevgiliniz üzerindeki olumlu etkiniz de bonus olarak size geri dönecektir.

Bazen sağlıklı yaşamak ve kilo vermek için profesyonel yardıma da ihtiyaç duyulabilir. Bu çok normal. Fakat herkesin bütçesi ve zamanı buna elvermeyebilir de. Şimdilerde internet bir çok soruna çare oluyor. En sonunda internet üzerinden uygulayabileceğiniz bir zayıflama programı da Türk kullanıcılar için yayımlandı. Eğer diyetisyene ve spor salonuna gidecek vaktiniz ve/veya naktiniz yoksa, hesaplı ve etkili bir şekilde bu alternatife yönelebilirsiniz. Buraya tıklayarak internet üzerinden zayıflama programını inceleyebilirsiniz.